|
Згідно з підпунктом 7 пункту 8.3 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 №28 (у редакції постанови НКРЕ від 22.08.02 №928 (далі – Правила)), постачальник електричної енергії (електропередавальна організація) зобов'язаний, попередивши споживача не пізніше ніж за три робочих дні, припинити повністю або частково постачання (передачу) йому електричної енергії (у тому числі на виконання припису представника відповідного органу виконавчої влади) у разі закінчення терміну дії, розірвання або неукладення між суб'єктами господарювання договорів, наявність яких передбачена цими Правилами.
Відповідно до підпункту 1 та 2 пункту 9.6 Правил постачальник електричної енергії за регульованим тарифом не несе відповідальності перед споживачем за обмеження у постачанні електричної енергії понад обумовлених договором обсягів електроенергії та матеріальні або моральні збитки, які викликані протиправними діями третіх осіб та/або форс-мажорними обставинами (наслідки форс-мажорних обставин підтверджується відповідним актом).
Пунктом 7.31 Правил встановлено, що у разі виявлення уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень Правил або умов договору на місці оформляється двосторонній акт порушень за встановленою формою.
Акт складається у присутності представника споживача в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві. Споживач має право внести до акта свої зауваження. У разі відмови споживача підписати акт робиться запис про відмову.
Таким чином, у разі порушення відповідних положень Правил, постачальник електричної енергії (електропередавальна організація) зобов’язаний відключити або обмежити електропостачання споживача. Якщо такі дії можуть призвести до відключення інших споживачів, то знеструмлюються безпосередньо ті чи інші струмоприймачі споживача з відповідним їх пломбуванням.
У разі протидії споживача щодо його відключення (обмеження електропостачання) постачальник може зафіксувати ці дії споживача відповідним актом. Спірні питання можуть бути вирішені через суд у встановленому законом порядку.
|